Обстріл колонії в Оленівці та загибель полонених азовців: Україна відповіла на заяви Міноборони рф
Генштаб ЗСУ заявив, що росіяни вночі навмисно обстріляли колонію в місті Оленівка, що перебуває під контролем терористичного угрупування «ДНР», де серед інших утримувались і українські полонені. В російському Міноборони провину за скоєне поклали на українських захисників.
На росії заявили, що це українські захисники вдарили з реактивних систем залпового вогню HIMARS по об'єкту. За даними агресора, внаслідок атаки загинуло 40 (за останніми даними 53) та поранено 75 військовополонених українців. Поранення отримали лише 8 співробітників ізолятора. Ватажок так званої «ДНР» Денис Пушилін заявив, що удар по колонії стався після того, як нібито полонені «азовці» почали говорити.
Українське командування офіційно заявило, що по району населеного пункту Оленівка жодних ударів ЗСУ не завдавали.
«Помер через хвороби та стрес»: у «ДНР» заявили про загибель у полоні британця Пола Урі
Лідер Азовського Руху Андрій Білецький заявив, що «російське командування обставило масове убивство полонених як дії української армії».
За його даними полонених «азовців» до обстрілу перевели в окрему будівлю. Також до цього був відзнятий пропагандистський людоїдський фільм про «Азовсталь».
У «ДНР» оголосили про страту трьох іноземців — захисників Маріуполя: що буде з «Азовом» (ОНОВЛЕНО)
В Офісі президента наголосили, що українська армія не мала жодних військових цілей в Оленівці, щоб наносити по населеному пункту удари.
Контекст. Нагадаємо, щонайменше тисячу українських захисників, з-поміж яких члени батальйону «Азов», у травні вивезли на підконтрольні росії території. Російські чиновники тоді закликали провести над ними суд і навіть застосувати щодо них смертну кару за обвинуваченням у «тероризмі». Наприкінці червня Україні вдалося повернути 144
Читать на thepage.ua
