Нетаньяху хоче відрізати Сектор Гази від Єгипту
Кордон між Єгиптом і Газою «повинен бути закритий», заявив у суботу прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, повідомляє CNN.
Цей крок дасть Ізраїлю повний контроль над доступом палестинського анклаву до світу.
Нагадаємо, що після завершення військової операції в Газі Ізраїль передасть владу місцевій адміністрації. Такий план підготувало військове керівництво країни на чолі із міністром оборони Йоавом Галантом. Цей план також передбачає інтеграцію існуючих у Газі цивільних адміністративних структур до ширшого «місцевого уряду», в якому не будуть представлені прихильники радикального палестинського руху ХАМАС, який повністю контролював анклав до початку бойових дій.
За даними видання, проєкт повоєнного устрою сектора передбачає перехідний період невизначеної тривалості, під час якого Армія оборони Ізраїлю буде утримувати контроль у сфері безпеки, у тому числі контролюючи межі анклаву та маючи можливість здійснювати рейди в ньому.
При цьому передбачається участь зовнішніх сил США, країн ЄС, частини арабських держав, включаючи Саудівську Аравію, Єгипет та ОАЕ. Вони можуть бути залучені до дій у сфері забезпечення внутрішньої безпеки та управління анклавом.
Не виключається і деяка участь у повоєнному процесі у Газі представників Палестинської національної адміністрації, додає газета, не наводячи подробиць.
За даними The Jerusalem Post, передача влади безпосередньо палестинцям у Газі розпочнеться лише після того, як буде налагоджено мирне життя місцевого населення і воно буде «готове самостійно протистояти незначним викликам з боку залишків ХАМАС та інших терористичних груп».
<hr />Подпишитесь на новости<hr /> Читать на real-vin.com

