



«Не вірила, що сина звільнили, поки не обійняла його…»
Поки Дмитро Козацький був у полоні, його мама возила зі собою фото усміхненого сина, на звороті якого написала 90-й псалом Серед 215 захисників України, які 21 вересня повернулися з російського полону, є і керівник пресслужби полку «Азов» Дмитро Козацький із позивним «Орест». Його фото та відео з «Азовсталі» облетіли весь світ, отримали чимало нагород удома та за кордоном і вже стали символом мужності й незламності українських воїнів. На наступний день після звільнення мама та сестра Дмитра опублікували в соцмережах фото з ним.
На них 27-річний «азовець» усміхається і дивиться на світ поглядом дорослого чоловіка, який пройшов усі кола пекла тут, на землі. Дмитра чекають вдома, але попереду в нього ще лікування та реабілітація. Його мама мріє, що коли син повернеться, купить йому фотоапарат, аби він далі займався улюбленою справою.
Кореспондентка Укрінформу побувала в Малині на Житомирщині, звідки родом легендарний уже «Орест» і поспілкувалася з його мамою. Бузкові троянди від сина Вранці 21 вересня писала новину про переможців другого етапу благодійної конкурсної програми Кам’янець-Подільського міжнародного кінофестивалю «Бруківка», серед яких був і Дмитро Козацький із фільмом «Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі». Уже вночі прочитала в новинах про ще одну його велику перемогу – повернення з російського полону в Україну.
Наступного дня з ним змогли зустрітися рідні. Мама Дмитра Ірина Юрченко написала у Facebook «Найкращий день» і опублікувала фото з сином. На кількох із них є також відома парамедикиня Нацгвардії «Пташка» Катерина Поліщук.
Читать на ukrinform.ru