
Миллиарды на COVID-19: год закончился, куда ж ушли "коронавирусные" деньги
У березні 2020 року уряд почав шукати механізми фінансування заходів боротьби з коронакризою і запропонував створити так званий "Стабілізаційний фонд".
Аналогічний інструмент уже створювався під час кризи 2009 року. Щоправда, тоді його ефективність виявилась низькою, і фактичні видатки становили лише 48% від запланованого обсягу.
Спершу обсяг стабфонду планувався у розмірі 124 млрд грн, пізніше обсяг видатків запропонували знизити до 113,9 млрд грн (10% видатків загального фонду бюджету на той момент), що призвело б до збільшення дефіциту загального фонду держбюджету до 305,8 млрд грн.
В ході обговорення цієї ідеї апетити Мінфіну щодо розміру стабфонду було знижено майже вдвічі – до 64,7 млрд грн.
А кількість напрямів використання коштів –
Читать на epravda.com.ua

