МАГАТЕ розпочало перемовини щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС
Міжнародне агентство з ядерної енергії розпочало низку переговорів стосовно створення зони ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції, яка з березня 2022 року окупована російськими військовими. Про це повідомила прес-служба Енергоатома, передає Час Пік.
Як повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, зараз розпочалася зустріч із заступницею держсекретаря США з питань контролю над озброєнням і міжнародної безпеки Бонні Дженкінс. "У центрі уваги – термінове створення охоронної зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС.
Пріоритетом залишається робота із забезпечення безпеки ядерних об’єктів України, і підтримка США високо цінується", – написав він у Twitter. Також Гроссі у ході Генеральної конференції МАГАТЕ провів зустріч з генеральним адміністраторм Комісаріату з атомної енергетики Франції Франсуа Жаком.
Вони, зокрема, обговорили енергетичну політику Франції та зусилля щодо захисту ядерних об'єктів в Україні. Нагадаємо, на початку вересня .
. Читать на vchaspik.ua
