



Країни НАТО обговорять збільшення витрат на оборону
Члени Північноатлантичного Альянсу (НАТО) обговорять підвищення оборонних витрат у найближчі місяці, оскільки деякі з них закликають зробити цільові показники витрат кожної країни у два відсотки від її внутрішнього валового продукту (ВВП) мінімальними. Про це заявив генеральний секретар організації Єнс Столтенберг в інтерв'ю німецькому інформаційному агентству dpa, оприлюдненому у вівторок, 3 січня.
"Деякі союзники рішуче виступають за те, щоб перетворити нинішній цільовий показник у два відсотки на мінімальний", - повідомив Столтенберг і додав, що очолить переговори з цього приводу.
"Ми будемо зустрічатися, у нас будуть міністерські зустрічі, у нас будуть переговори в столицях", - сказав він, не уточнивши, які саме країни закликають до збільшення витрат. За даними джерел dpa, цю ідею останнім часом просувають Польща, Литва та Великобританія. Натомість противниками вважаються Німеччина, Канада і Бельгія, які наразі витрачають менше двох відсотків ВВП на оборону - цільового показника, який узгодили на саміті в 2014 році, коли Росія щойно анексувала український Крим.
Генсек НАТО хоче досягнути домовленості не пізніше наступного чергового саміту, який відбудеться у литовському Вільнюсі 11-12 липня.
Столтенберг: НАТО має виробляти більше зброї
Напередодні Столтенберг заявив, що НАТО має збільшити виробництво зброї, оскільки війна в Україні затягується, а потреба Києва в озброєнні зростає. Зокрема, за його словами, потрібна величезна кількість боєприпасів до артилерії. Обслуговувати системи озброєнь, які вже поставлені в Україну, - не менш важливо, ніж дбати про більшу кількість поставок, додав він.
Столтенберг наголосив, що НАТО має бути готовим підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, адже Росія не демонструє
Читать на bin.ua