Фінляндія стала першою у світі у використанні піску в енергетиці
У Фінляндії запущено в експлуатацію першу у світі промислову піщану батарею. Проект реалізовано компанією Polar Night Energy на території складу Vatajankoski. Про це повідомляє сайт компанії.
Нагрівання піску здійснюється за допомогою звичайного теплообмінника, вбудованого в центр резервуару. Його можна нагріти за допомогою енергії вітру до ~ 500-600°.
Читайте також: У геотермальної енергетики виявили серйозний недолік
Тепло, накопичене в піску, передається в мережу централізованого теплопостачання. Нагріта вода може використовуватися як для опалення будівель, так і в промисловості.
Потужність нагріву становить 100 кВт та продуктивність 8 МВтч.
Система зберігання теплової енергії побудована навколо великого теплоізольованого сталевого бака - розміром 4 метри завширшки та 7 метрів заввишки. Резервуар заповнюється звичайним піском, висушеним та очищеним.Компанія Polar Night Energy стверджує, що технологія масштабується, і в деяких проектах можна встановити енергосховища ємністю 20 ГВт-годин, у яких пісок нагріватиметься до 1 000 °C, виробляючи сотні мегават номінальної потужності.
Насипні підземні резервуари можуть бути створені з залишених шахтних стволів, якщо вони мають правильну форму. При цьому немає потреби у використанні ємностей високого тиску, а найбільші витрати найчастіше пов'язані з прокладанням трубопроводів.
Фото: igate
Читайте також: Китайці готові інвестувати в українську енергетику майже мільярд доларів
Ірина Костюченко
Читать на lenta.ua

