Журналісти викрили махінації з гуманітарною допомогою, яку розподіляло Мінсоцполітики (ВІДЕО)
На початку березня минулого року Міністерство соціальної політики, тоді очолюване Мариною Лазебною, відкрило гуманітарний рахунок для допомоги українцям, які через війну залишились без дому та засобів для існування. Журналісти проаналізували п’ять організацій, які, згідно з матеріалами офіційного слідства, що опинилися у розпорядженні "Слідства.Інфо" на умовах анонімності, отримали майже 164 мільйони гривень від Мінсоцполітики.
Про це йдеться у розслідуванні "Слідство. Інфо".
Зокрема під час розслідування журналісти помітили, що не пов’язані між собою спілки та фонди переказували гроші одним і тим же компаніям, серед яких — жодного відомого підприємця, що міг би постачати продукцію у великих обсягах. Окрім цього, гуманітарну допомогу вдалося отримати не всім адресатам.
За перші місяці повномасштабного вторгнення РФ, на гуманітарний спецрахунок надійшло понад 625 мільйонів гривень. Це гроші як від українців, так і з-за кордону. Їх мали витратити на потреби внутрішньо переміщених осіб (ВПО): закупівлю їжі, засобів гігієни, медикаментів тощо.
У березні 2022- го Мінсоцполітики створює Комісію з питань розподілу коштів для надання допомоги в умовах воєнного стану, яка мала розподілити 625 мільйонів гривень та контролювати їх витрату. Спочатку Комісію очолює один заступник тодішньої міністерки — Марини Лазебної — Борис Лебедцов, а згодом інший — Євген Котик.
Далі Комісія отримує прохання про надання допомоги від, наприклад, міської ради — але не напряму, а через різні фонди та спілки. Серед них п’ять організацій, які отримали від відомства майже 164 млн грн. Йдеться про благодійні фонди "Владиславій" (попередня назва "Добра-Справа") та "Воля та гідність" (попередня назва "Кіри Денисівни"), громадську спілку "Національна асоціація
Читать на rupor.info

