Україна почала комерційний експорт електроенергії до Європи
Європейська енергосистема ENTSO-E ухвалила рішення щодо офіційного старту з 30 червня комерційного експорту електроенергії з України до Європи початковим обсягом 100 МВт.
Про це повідомила пресслужба оператора системи передачі «Укренерго» із посиланням на міністра енергетики Германа Галущенко.
Як додали в «Укренерго», 27 червня оператори системи передачі (ОСП) континентальної Європи ENTSO-E визнали, що «Укренерго» разом з операторами Румунії, Словаччини та Угорщини виконали всі необхідні для цього технічні передумови.
Галущенко також зазначив, що обсяги збільшуватимуться поступово, після щомісячної оцінки ENTSO-E впливу на європейську енергосистему.
Уряд визначився з тарифами на електроенергію для населення
«Технічно наша енергосистема вже зараз може забезпечити до 1690 МВт потужності для експорту. Після здійснення додаткових технічних заходів пропускна спроможність для продажу електроенергії за кордон може зрости до 4-5 ГВт», – зауважив міністр.
При цьому наразі розподіляються лише перетини в напрямку Румунії. Перший аукціон на розподіл пропускної спроможності до Румунії проходить сьогодні, 28 червня, з днем постачання на 30 червня.
Він додав, що генеруючі компанії матимуть рівний доступ до експортної торгівлі електроенергією. Галущенко також нагадав, що поступове збільшення експорту електроенергії приноситиме кошти, які необхідні для стабілізації фінансового стану енергоринку.
У Міненерго вважають, що експорт електроенергії з України може замістити 17% поставок російського експорту газу до Євросоюзу.
Читать на thepage.ua
