

Ізраїль і палестинці домовилися про припинення вогню
Ізраїль і палестинські бойовики домовилися про перемир'я. Воно набуло чинності ввечері в неділю. Поодинокі постріли з обох сторін за кілька хвилин до і відразу після домовленого припинення вогню не змогли зірвати досягнуте за посередництва Єгипту перемир'я.
Щонайменше 44 людини загинули в результаті найсерйознішого загострення ізраїльсько-палестинського протистояння після 11-денного конфлікту в травні 2021 року.
Лідери США та ООН закликали обидві сторони продовжувати дотримуватися режиму припинення вогню.
У своїй заяві президент США Джо Байден високо оцінив перемир'я та закликав сторони "повністю виконувати його та забезпечити надходження палива та гуманітарних поставок до Гази".
Він також закликав своєчасно розслідувати повідомлення про жертви серед цивільного населення.
Припинення вогню відбулося за посередництва Єгипту, який у минулому вже виступав посередником між Ізраїлем і палестинцями.
Але коли воно набуло чинності ввечері в неділю, ізраїльські військові підтвердили, що завдавали ударів по цілях Палестинського ісламського джихаду (ПІДЖ) у Газі у відповідь на ракети, випущені безпосередньо перед цим.
Ізраїльські ЗМІ також повідомили про окремі ракетні обстріли з боку Гази через кілька хвилин після домовленого початку припинення вогню.
Але з настанням ночі про подальші порушення не повідомлялося.
Останнє загострення почалося з ізраїльських атак на об'єкти в секторі Газа, які, за словами військових, були відповіддю на погрози бойовиків. Це сталося на тлі кількох днів напруженості після того, як Ізраїль заарештував високопоставленого члена ПІДЖ на Західному березі.
У неділю ввечері міністерство охорони здоров'я Палестини повідомило, що серед 44 смертей, зафіксованих під час останнього конфлікту, було 15 дітей.
Читать на bin.ua

