

Это задача № 1 для армии России. Что сейчас происходит на фронте
Алексей Мельник Содиректор программ внешней политики и международной безопасности центра РазумковаСейчас у всех возник вопрос — началось ли уже российское наступление А, може, як в тому анекдоті, — а що це було? Мені здається, що саме цим все і завершиться.Скоріше за все (наші офіційні військові джерела про це кажуть), росіяни намагаються знайти якусь слабку ділянку і продемонструвати там бодай якийсь тактичний успіх. Розуміючи, очевидно, що розгорнути його в оперативний, а тим більше у стратегічний успіх — навряд чи у них є для цього сили. Та й чи є у них для цього проміжок часу — коли ґрунт замерзлий зараз.
Бо потім почнеться весняне роздоріжжя і неможливо буде використовувати важку техніку. Адже використовувати хвилі піхоти — це не той спосіб, у який робиться масштабний наступ.Тож якщо давати визначення тому, що зараз відбувається, це — ескалація і спроба досягти тактичного успіху на одній із ділянок.У світлі останньої заяви президентки Молдови Майї Санду — багато хто побоюється відкриття другого фронту саме там. Скажу, що Придністров'я із самого початку конфлікту розглядалося багатьма як одна з можливих гарячих точок, але потенціалу там, щоб звідти розвивати наступ, очевидно в Росії немає.Чи є в Росії сили дестабілізувати Молдову з використанням цього анклаву — теж велике питання.
Бо в самій Молдові, окрім Придністров'я, є ще невеликий умовний анклав Гагаузія, сукупність соціально-економічних проблем. Тобто дестабілізацію там, очевидно, можна організувати. Але скоріше за все — не воєнним способом і організувати невеликий (порівняно з тим, що в Україні) конфлікт.
Читать на nv.ua
