Багато українців виступали проти введення радянських військ у Чехословаччину 1968 року. За це розплачувались свободою
«У нас у політичному житті відбулися великі зміни. Навряд чи про це ви читали в радянських газетах. Це справжня революція без боїв та зброї. Зате словесних баталій — хоч відбавляй. У газетах немає цензури. Замітки і критика зачіпають всіх, аж до президента. Багато реабілітованих. Словаччина, напевно, буде самостійною республікою і разом із Чехією складе федеративний союз. Життя дуже цікаве. Та чи втримається ця справжня демократія?» — пише жителька словацького міста Братислава в листі до знайомої в Київ.
Лист таємно відкривають співробітники радянського. Про його зміст доповідають першому секретареві ЦК Компартії України Петрові Шелесту.
Навесні 1968 року керівництво Чехословаччини — перший секретар Комуністичної партії Ал...
Читать на argumentua.com

